O nás

Historie firmy Nářadí a stroje Šátek

 

Firma Nářadí a stroje Šátek byla založena v roce 1991. Původní prodejna se nacházela v Komenského ulici v Poděbradech. Prostor byl lehce zastrčený, ale i tak si ho zákazníci našli. První významné stěhování bylo na vedlejší ulici Palackého do většího prostoru přímo na hlavním tahu městem. Na tomto místě byla prodejna 12 let. Jak se město stávalo více a více frekventovaným bylo potřeba zajistit zákazníkům možnost parkování.

Proto došlo na druhé stěhování a to do Pískové Lhoty, 3 km od Poděbrad do Areálu u benzínové pumpy Matimex. Na tomto místě se vybudoval i servis a parkoviště. Postupně se vysel pěkný trávník na prezentaci automowerů a také se začaly pořádat předváděcí akce. Každoroční dubnová "předváděčka" je dnes již legendární a to nejen díky celodenním prezentacím vystavovaných značek, ale i díky skvělému grilování a domácím koláčům. V Pískové Lhotě sídlila firma dlouhých 16 let.

V roce 2021 byl však čas se přestěhovat do mnohem více reprezentativních prostor a to zpět do Poděbrad. Nyní sídlíme v Bílkově ulici v Poděbradech v krásném areálu s parkovištěm. Na prodejnu se vejde velké množství zboží, včetně zahradních traktorů. Součástí je samozřejmě i servis a půjčovna strojů.

Z původních značek jako je Bosh, Metabo, Festo nebo Makita se rozšířil sortiment o spoustu dalších. Husqvarna, Milwaukee, Seco, Stihl, Honda, Stiga atd. Nářadí a stroje Šátek se zaměřuje jen na kvalitní značky nářadí, které Vám bude soužit po mnoho let.

V roce 2021 se Nářadí a stroje Šátek stalo taktéž HEAVY DUTY CENTRE, což je nejvyšší možné ocenění pro prodejnu s nářadím Milwaukee.

 

×

Splátková kalkulačka ESSOX